Sizinyol.com

Tel Aviv, AB Barış Elçisini Boykot Etti

2021.06.111:19

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Tel Aviv’in AB’nin Orta Doğu barış elçisi Esson Kopmans ile görüşmeyi yasakladığını bildirdi.

Al-Arabi Al Jadeed gazetesi, Siyonist web sitesi Vala’nın aktardığına göre, bu adımın AB’nin Gazze Şeridi’ndeki son tutumunu protesto etmek için atıldığını ve İsrail Dışişleri ve Savaş Bakanlığı’nın geçen hafta temsilci ile bir görüşme yaptığını söyledi. Siyonist rejimin Filistin’de “barış sürecini” canlandırmakla görevlendirilen birliği boykot etti.

Resmi internet sitesinin resmi İsrail kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Tel Aviv Dışişleri Bakanlığı, geçen ay Gazze Şeridi’ne yönelik saldırganlık sırasında AB dış politika sorumlusu Joseph Borrell’in pozisyonuna bir çok tepki gösterildi.

Habere göre Tel Aviv, bu öfkenin nedeninin Borrell’in Filistin direniş füzelerinin işgal altındaki Filistin’in derinliklerine ateşlenmesini “güçlü bir şekilde” kınamaması olduğunu belirtti.

Tel Aviv’in öfke patlamaları, son savaş sırasında Joseph Borrell’in işgal altındaki Filistin’de derhal ateşkes çağrısında bulunması ve bir AB üye ülkesi dışında hepsinin ateşkesi onayladığı olduğu bildirildi.

Bir yorum yazın

Tüm haberler