Sizinyol.com

Nahale: Düşman Cesaret Edemedi, Etseydi Gazze’ye Saldıracaktı

2021.06.173:18

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Filistin İslami Cihad hareketinin genel sekreteri Ziyad en-Nahale bugün bir grup Arap partisi ve temsilcileriyle bir araya geldi.

Filistin Al-Youm haber sitesine göre, İslami Cihad hareketinin genel sekreteri toplantıda yaptığı açıklamada, “Kudüs’ün Kılıcı” savaşında direnişin işgalci İsrail ordusuna karşı zafer kazanmasını önlemek için çok çaba sarf edildiğini söyledi. “

Ziyad en-Nahale, direnişin yeterli deneyime sahip olduğunu ve kazanımları boğmaya yönelik her türlü eyleme hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Filistin halkına direnişi sürdürme gücü verecek bir ulusal program inşa etmeyi umuyoruz” diyen Nahale, Filistin halkının Kudüs’ün Kılıcı savaşında önemli bir dönüm noktası oluşturduğunu kaydetti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri ayrıca Siyonist rejimin yüz karasının direnişin cesaretinin tezahürlerinden biri olduğunu ve gelecekteki zaferin bir işareti olduğunu belirterek, direnişin, direniş mühendisleri tarafından inşa edilen kıt kaynaklarla Siyonist rejimi küçük düşürdüğünü vurguladı.

İslami Cihad Genel Sekreteri, Siyonistlerin direniş olasılıklarından duydukları korkuya da değindi ve şunları vurguladı: “Düşman rejim, Kudüs Kılıcı savaşında tamamen tehdit altında olduğunu hissetti. Direniş füzelerinin işgal altındaki toprakların tamamını sardığını gördüler. Düşmanın cesareti olsaydı kuşatma altındaki Gazze’ye saldıracaktı. Gazze, adamları ve savaşçılarıyla [onlara karşı] bir kale gibiydi.” dedi.

Bir yorum yazın

Tüm haberler