Sizinyol.com

Sınırda Yemenlilere Karşı Yeni Bir Suudi Savaş Cephesi Açıldı

2021.06.180:03

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Suudi hükümeti son zamanlarda Yemen’le olan geçiş yollarında yeni yasalar ve engeller uygulamaya koyarak binlerce Yemenliyi sınırların ardında sıcak çöllerde mağdur bıraktı.

Sosyal medya aktivistlerine göre, Suudi hükümeti topraklarına iki tur Korona aşısı enjekte etmeyi kendi topraklarına giriş koşulu haline getirdi ve Yemen’de aşı henüz başlamamışken binlerce kadın, çocuk ve hasta Al-Wadiyah geçiş kapısının arkasında beklemekteler. Yüzlerce insan Hadramut vilayetinde gündüz ve gecelerini çölde geçirmek zorunda kalarak mağdur haldeler.

Bu kişilerin birçoğu tedavi için Suudi Arabistan’a seyahat ediyor ve daha önce birçok kez ülkeye giriş çıkış yapmış ama şimdi tedavileri yarı kalmış binlerce insanın olduğu belirtildi.

Bu arada Suudi hükümeti, ekonomik açıdan zor durumda olan Yemenlilere fahiş fiyatlarla korona aşısı satıyor ve Yemen merkez bankasının Aden şehrine taşınması ve düzensizlik nedeniyle Yemen Riyali’nin değeri çokça değer kaybına maruz kaldı.

Bir yorum yazın

Tüm haberler