Sizinyol.com

Siyonist Rejim Gazze Şeridi’nin Merkezindeki Hedeflere Saldırıyor

2021.09.123:02

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Filistin ve Siyonist medya Pazar sabahı Gazze Şeridi’nde korkunç bir patlamanın duyulduğunu bildirdi.

Filistin medyası, Gazze Şeridi’nin merkezindeki bir Hamas üssünün Siyonist bir insansız hava aracı tarafından hedef alındığını bildirdi.

Jerusalem Post, saldırının Gazze Şeridi’nden Sderot Siyonist yerleşimine roket atılması bahanesiyle gerçekleştirildiğini de bildirdi.

İsrail ordusu sözcüsü, Demir Kubbe sistemi tarafından önlenen İsrail kasabası Sderot’a Gazze Şeridi’nden bir roket atıldığını söyledi.

Bazı İbranice haber kaynakları da sığınaklara sığınan bir Siyonist’in yaralandığını bildirdi.

Filistinli siviller ile Siyonist militanlar arasındaki çatışmalar Cumartesi öğleden sonra Batı Şeria’nın çeşitli yerlerinde tırmandı. Cenin kenti çevresinde çok sayıda Filistinli genç de Siyonistlere ateş açtı.

Siyonist militanlar ayrıca Batı Şeria’nın diğer bazı bölgelerinde çok sayıda Filistinli genci gözaltına aldı. Çatışmalar, altı Filistinli mahkumun Jalboo hapishanesinden kaçmasının ardından gerçekleşti. Şimdiye kadar bu firari mahkûmlardan dördü Siyonistler tarafından yeniden tutuklandı.

Bir yorum yazın

Tüm haberler