Sizinyol.com

BAE, Vatandaşlarının Bilgilerini İsrail’e Verdi

2021.09.153:35

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; BAE Dışişleri Bakanlığı Diplomatik İşler Departmanı Direktörü Hamad Matar Al Şamsi tarafından imzalanan resmi bir mektupla Expo 2020 güvenliğini sağlamak için programlı ve doğru bir şekilde İsrail makamlarının kontrolü sağlaması için 9.405.840 Emirlik vatandaşıyla ilgili bilgileri İsrail’e gönderdi.

Sızdırılan belge, İsrail tarafına gönderilen Emirlik sakinlerinin bilgilerinin fotoğraflarını, isimlerini, uyruklarını, pasaport fotokopilerini ve telefonlarla ikamet yerlerinin adreslerini içerdiğini gösteriyor.

BAE’de ikamet edenlerin 42.472’si Çinli, 49.535’i Amerikalı, 162.405’i Pakistanlı, 13592’si Türk, 17.434’ü Rus, 28.120’si Fransız ve 75408’i Filistinli, 448.111’i Mısır uyruklu ve 64.201’i Lübnanlı ve diğerleri…

Birkaç gün önce, “Sahafa Al-Jadeed” internet sitesi, SuperCom’un Expo’nun güvenliğini koruyacağını ve fuara katılan Müslümanları elektronik çipler kullanarak izleyeceğini belirten bir haber yayınladı. Şirketin başkanı Ordan Trapelci’ye göre bu şirket, normalleşme anlaşmalarında İsrail’in sahip olduğu ekonomik fırsatlardan yararlanmak için çalışıyor.

Bay Trabelsi, BAE Ekonomi Bakanı Abdullah bin Touq Al Marri ile yaptığı görüşmede, BAE hükümetinin, Supercom’u kullanması gereken ziyaretçilerin bilgilerine ek olarak, sakinlerinin bilgilerini Supercom’a vermeyi planladığına dair açıklamasına devam etmişti. Expo 2020’ye katılmanın ana koşulu olarak elektronik bilezik olarak açıklanmıştı.

Supercam şirketinin faaliyetlerinin Mossad’ın kendisi tarafından kapsandığı ve denetlendiği basında çıkan haberler ayrıca Mossad’ın Dubai’deki ofisini açtığını gösteriyor.

Dubai’deki bu Mossad ofisinin görevlerinden biri, Uluslararası Expo 2020’nin güvenliğini korumaya katılmaktır, çünkü belgeler ve raporlar Mossad’ın serginin güvenliğini korumaya katıldığını ve bu nedenle BAE yetkililerinden İzlemeyi uygulamak ve yoğunlaştırmak ve onlar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için Emirates’teki tüm sakinlerin adreslerini içeren eksiksiz bir dosya aldığı belirtildi.

BAE’nin, World Expo 2020’yi güvence altına almanın önünü açmak için BAE’de ikamet eden 9.405.840 Müslüman ve gayrimüslimlerin eksiksiz kişisel bilgilerini İsrail’e göndermesi, yalnızca BAE’nin katılımcılarını ağırlarken Expo’nun güvenliğini sağlamak için İsrail ile işbirliği yaptığı anlamına gelir.

Bu önlem, Emirlikler topraklarındaki Yahudi İsraillilerin ayaklarını güçlendirmekten ve saf İslam topraklarını Mossad’ın küresel faaliyetleri için bir yerle değiştirmekten başka bir şey değildir.

Bir yorum yazın

Tüm haberler