Sizinyol.com

Filistinli Mahkumlar Açlık Grevine Başlıyor

2021.09.151:16

Acilnews’in yabancı basına dyanarak sunduğu habere göre; Filistin Savaş Esirleri ve Özgürlükler Kurulu, Siyonist rejimin mahkumlara karşı taciz, baskı, tecrit ve vahşet kullanan İsrail hapishane yönetimiyle yüzleşmeye karar verdiğini duyurdu.

Heyet, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İsrail’de üst düzey siyasi isimlerin öncülüğünde yapılan delice saldırı ve tüm gözaltı merkezlerindeki tutuklulara yönelik cezaevleri yönetiminin ardından tutsak hareketi açık açlık grevine devam etme kararı aldı. Yaşamda ve özgürlükte hakkını ve onurunu savunma grevi, önümüzdeki Cuma günü ‘Sağ için Savaş’ sloganıyla gruplar halinde başlayacak.

Heyet, siyonist tutsak hareketinin bir sonraki aşamada gerilimi tırmandırmak için kademeli bir plan geliştirdiğini ve bunun da çeşitli hapishanelerdeki tüm Filistinli parti ve grupların tüm organlarının ve örgüt organlarının dağıtılmasını da içerdiğini açıkladı.

Heyet, siyonist tutsak hareketinin bu kampanya aracılığıyla baskı, istismar ve keyfi hareket politikasına son verilmesi, yüzlerce mahkûma verilen cezaların sona ermesi ve hücre hapsindeki tutukluların halka açık koğuşlara nakledilmesi çağrısında bulunduğunu vurguladı.

Bir yorum yazın

Tüm haberler